Zwiedzanie słowackiej Jaskini Bielskiej    ***   Przepiękne widoki   ***   Przygoda dla całej rodziny *** Czas wolny w Kieżmarku

Jaskinia Bielska (Belianska jaskyňa) jest jedną z najczęściej odwiedzanych udostępnionych jaskiń na Słowacji. Oprócz dziwacznych form skalnych jest znana dzięki bogactwu występowania kalcytowej sintrowej ornamentyki. Pomimo faktu, że zainteresowanie atrakcjami przyrodniczymi jaskini trwa od ponad 125 lat, okoliczności jej powstawania nie są do dziś w pełni wyjaśnione.

Obecnie do zwiedzania dostępne jest 1370 m o przewyższeniu 125 m. Jaskinia odznacza się bogatą szatą naciekową. Trasa jest oświetlona, powadzi betonowym chodnikiem i schodami z poręczami liczącymi ponad 800 stopni. Zwiedzanie z przewodnikiem trwa około 70 minut.

REZERWACJE TEL :  536 281 820

CENA ZA OSOBĘ: 60 zł

DODATKOWE INFORMACJE

Wyjazdy w każdy WTOREK

(przy dużej frekwencji organizujemy dodatkowe wyjazdy - proszę pytać pod 536 281 820)


DOSTĘPNOŚĆ:  Wyjazd do Jaskini Bilskiej dostępny jest od wiosny do jesieni. Wymagana jest rezerwacja.


CZAS TRWANIA WYCIECZKI: 7-8 godzin


CZAS WYJAZDU: 7:30 (można zmienić w zależności od oczekiwań grupy)


MIEJSCE WYJAZDU: Parking przy postoju taksówek obok Dworca PKP w Rabce. Możemy też odebrać cię z miejsca zakwaterowania (przy większej grupie) - prosimy pytać podczas składania rezerwacji.


CENA: 60 zł

+ WSTĘP do jaskini: Dorośli 8, Dzieci (6-15) 4

+ WSTĘP do Kościoła w Kieżmarku: 3, WSTĘP do Kieżmarskiego Zamku: 5


REZERWACJE: Prosimy o kontakt telefoniczny ( 536 281 820 ) lub mailowy ( polepoletours@outlook.com ), aby sprawdzić dostępność wycieczki. Można też wypełnić poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby potwierdzić rezerwację.

UWAGA: Wycieczka odbędzie się przy minimum 5 zgłoszonych uczestnikach.


PŁATNOŚĆ: Przyjmujemy płatności gotówką w dniu rezerwacji lub bezpośrednio przed rozpoczęciem wycieczki.

PLAN WYCIECZKI:

Wyjeżdżamy z Rabki o godzinie 7:30. Po około 1 godzinie jazdy dotrzemy do Bachledovej Doliny. Nasz kierowca/przewodnik zaprowadzi Was do Jaskini Bielskiej.  Spacer prowadzi niespełna kilometrowym dobrze oznaczonym szlakiem (około 100 m przewyższenia). Po zakupie biletów zwiedzicie jaskinię z lokalnym przewodnikiem (każdy przystanek z komentarzem audio w języku polskim).  Po zwiedzeniu dostępnych atrakcji, rozpoczniecie zejście tym samym szlakiem, do parkingu, gdzie będzie na Was czekał kierowca.

Następnie przejedziemy do Kieżmarku, gdzie będzie czas wolny podczas którego będzie można pójść na spacer po starówce tego urokliwego, spokojnego miasteczka, a także zwiedzić Kościół Artykularny (na liście światowego dziedzictwa UNESCO), Kieżmarski Zamek oraz bazylikę. Będzie tu też możliwość zjedzenia posiłku w jednej z lokalnych restauracji oraz zrobienia zakupów w słowackim sklepie spożywczym.

Po wizycie w Kieżmarku udamy się w drogę powrotną do Rabki. Cała wycieczka zazwyczaj trwa około 8 godzin.

PROGRAM WYCIECZKI JEST PROPOZYCJĄ, KTÓRĄ MOŻNA W PEŁNI DOSTOSOWAĆ DO GRUPY I JEJ OCZEKIWAŃ

WARTO WIEDZIEĆ:

  • Odległość z parkingu do Jaskini Bielskiej to około 850 m (100 m przewyższenia) (15 minut spaceru). Warto założyć wygodne buty.
  • Należy zabrać odzież odpowiednią do pogody oraz cieplejszą odzież na wejście do jaskini. Warto mieć też kurtkę przeciwdeszczową, na wypadek zmiany pogody.
  • W jaskini temperatura waha się w granicach 5-7 st.C
  • Długość jaskini to 3829 m. z czego trasa turystyczna ma 1370 m długości.

PolePolePoland

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: (#10) This endpoint requires the 'pages_read_engagement' permission or the 'Page Public Content Access' feature. Refer to https://developers.facebook.com/docs/apps/review/login-permissions#manage-pages and https://developers.facebook.com/docs/apps/review/feature#reference-PAGES_ACCESS for details.
Type: OAuthException
Code: 10
Please refer to our Error Message Reference.

Sprawdź dostępność
Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby potwierdzić dostępność oraz całkowity koszt wycieczki.
*
*

Polecamy również:

Scroll to top