Spływ Orawą i Zamek Orawski

Perła Północnej Słowacji   ***   'Orle Gniazdo' na skale nad rzeką Orava 

Zamek Orawski (Oravský hrad), wybudowany został na sposób „orlego gniazda“, na skale nad rzeką Orava, w mieście Oravský Podzámok. Zamek był żupnym grodem  i siedzibą orawskich właścicieli posiadłości,  do których należała prawie cała Orava.

Zamek tworzy dziś kompleks budowli, które odtwarzają kształt skały, na której stoi. W 1556 roku zamek dostał się w ręce rodu Thurzo, który przeprowadził jego dalekosiężną przebudowę. W roku 1611 Zamek Oravski uzyskał swój dzisiejszy wygląd.

Kompleks zamkowy składa się z dolnego, średniego i górnego zamku, pałaców, fortyfikacji i wież. Zwiedzających zainteresuje połączenie trzech bram wejściowych z tunelem, pod którym znajdują się  podziemne korytarze.

W najstarszych pomieszczeniach górnego zamku znajduje się ekspozycja archeologiczna. Ekspozycja  przyrodnicza jest umieszczona na dolnych piętrach środkowego zamku, a na górnym piętrze znajduje się ekspozycja etnograficzna. Historyczną ekspozycję tworzy kompleks średniowiecznych i renesansowych budynków zamku i ich pierwotne wyposażenie. 

DODATKOWE INFORMACJE:

  • Czas przejazdu z Rabki do Przystani flisackiej to około 75 minut
  • Spływ trwa około 60 minut
  • Czas zwiedzania zamku to ok 100 minut
  • Na trasie zwiedzania do pokonania jest ok. 750 schodów. Warto założyć wygodne buty
  • Fotografowanie/filmowanie wymaga wykupienia zezwolenia w kasach (3,00 €/5,00 €)
  • Istnieje możliwość wymiany EURO u kierowcy

 


REZERWACJE:

Prosimy o kontakt telefoniczny ( 536 281 820 ) lub mailowy( wycieczki@polepole.pl ), aby sprawdzić dostępność wycieczki.

Bieżący harmonogram wycieczek znajdziesz TUTAJ

UWAGA: Wycieczka odbędzie się przy minimum 6 zgłoszonych uczestnikach.


PŁATNOŚĆ: Przyjmujemy płatności gotówką w dniu wycieczki.

Polecamy również:

Scroll to top