Zamek Orawski

Perła Północnej Słowacji   ***   'Orle Gniazdo' na skale nad rzeką Orava 

Zamek Orawski (Oravský hrad), wybudowany został na sposób „orlego gniazda“, na skale nad rzeką Orava, w mieście Oravský Podzámok. Zamek był żupnym grodem  i siedzibą orawskich właścicieli posiadłości,  do których należała prawie cała Orava.

Zamek tworzy dziś kompleks budowli, które odtwarzają kształt skały, na której stoi. W 1556 roku zamek dostał się w ręce rodu Thurzo, który przeprowadził jego dalekosiężną przebudowę. W roku 1611 Zamek Oravski uzyskał swój dzisiejszy wygląd.

Kompleks zamkowy składa się z dolnego, średniego i górnego zamku, pałaców, fortyfikacji i wież. Zwiedzających zainteresuje połączenie trzech bram wejściowych z tunelem, pod którym znajdują się  podziemne korytarze.

W najstarszych pomieszczeniach górnego zamku znajduje się ekspozycja archeologiczna. Ekspozycja  przyrodnicza jest umieszczona na dolnych piętrach środkowego zamku, a na górnym piętrze znajduje się ekspozycja etnograficzna. Historyczną ekspozycję tworzy kompleks średniowiecznych i renesansowych budynków zamku i ich pierwotne wyposażenie. Zwiedzanie zamku należy dzięki organizowanym tutaj  krótkim przedstawieniom do najbardziej żywych na Słowacji.


CENA (Wycieczka prywatna, max. 8 osób): 407 zł + bilety wstępu

CENA (wycieczka z harmonogramu): 65 zł/osoba + bilety wstępu

BILETY DO ZAMKU: Normalny: 7,00 €, Ulgowy (Dzieci i Młodzież 6-26 lat, Seniorzy 60+): 3,50 €, Bilet rodzinny (2+3): 21,00 €

Cena zawiera: Przejazd do Zamku Orawskiego, opiekę kierowcy/pilota podczas przejazdów, ubezpieczenie KL+NNW


REZERWACJE:

Prosimy o kontakt telefoniczny ( 536 281 820 ) lub mailowy( wycieczki@polepole.pl ), aby sprawdzić dostępność wycieczki.

Bieżący harmonogram wycieczek znajdziesz TUTAJ

UWAGA: Wycieczka odbędzie się przy minimum 6 zgłoszonych uczestnikach.


PŁATNOŚĆ: Przyjmujemy płatności gotówką w dniu wycieczki.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Czas przejazdu z Rabki do Orawskiego Zamku to około 75 minut *** Czas zwiedzania to 115 minut *** Zwiedzanie odbywa się zawsze pod opieką przewodnika *** Na trasie zwiedzania do pokonania jest ok. 750 schodów. Warto założyć wygodne buty *** Fotografowanie/filmowanie wymaga wykupienia zezwolenia w kasach (3,00 €/5,00 €) *** Istnieje możliwość wymiany EURO u kierowcy

Polecamy również:

Scroll to top